
Rīga, 29. apr., LETA. Latvijā patērētās dabasgāzes apmērs šogad pirmajos trijos mēnešos palielinājies par 37,2% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie dati.
2026. gada pirmajos trijos mēnešos Latvijā patērēta 5,191 teravatstunda (TWh) dabasgāzes, kamēr pagājušā gada attiecīgajā periodā tika patērētas 3,784 TWh dabasgāzes.
Tostarp šogad martā Latvijā patērētas 708 019 megavatstundas (MWh) dabasgāzes, kas ir par 25,3% mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā mēnesī.
Šogad janvārī Latvijā tika patērētas 2,344 TWh dabasgāzes, kas ir par 98,2% vairāk nekā pērn attiecīgajā mēnesī. Šogad janvārī Latvijā patērētās dabasgāzes daudzums bija lielākais kopš 2018. gada, kad statistikas pārvaldē ir pieejami attiecīgie dati. Savukārt februārī Latvijā tika patērētas 2,139 TWh dabasgāzes, kas ir par 29,3% vairāk nekā pērn februārī.
LETA jau vēstīja, ka Latvijā patērētās dabasgāzes apmērs 2025. gadā samazinājās par 1,5% salīdzinājumā ar 2024. gadu un veidoja 8,832 TWh.