Publicēta: 13:26 28. jūnijs, 2024

Mazumtirdzniecības apgrozījums maijā Latvijā pieaudzis par 1%

Rīga, 28.jūn., LETA. Latvijā mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums šogad maijā, pēc kalendāri koriģētajiem datiem, salīdzināmās cenās palielinājies par 1% salīdzinājumā ar 2023.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Pārtikas preču mazumtirdzniecībā apgrozījums gada laikā samazinājies par 0,5%, kamēr nepārtikas preču mazumtirdzniecības apmēri, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, pieauguši par 0,8%, bet autodegvielas - par 4,5%.

Šogad maijā, salīdzinot ar 2023.gada maiju, būtiskākais apgrozījuma kāpums bija informācijas un komunikāciju tehnoloģiju iekārtu mazumtirdzniecībā specializētajos veikalos - par 26%, apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā - par 12,3% un mājsaimniecības elektroierīču mazumtirdzniecībā - par 8%.

Vienlaikus apgrozījums samazinājās nespecializētajos veikalos, kur pārsvarā pārdod nepārtikas preces, - par 25,1% un mazumtirdzniecībā stendos un tirgos - par 11,2%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, šogad maijā salīdzinājumā ar pagājušā gada maiju pieauga par 4,7%.

Savukārt šogad maijā, salīdzinot ar aprīli, pēc sezonāli koriģētiem datiem, salīdzināmajās cenās mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums pieauga par 0,3%.

Tostarp pārtikas preču mazumtirdzniecībā mēneša laikā bija pieaugums par 0,2%. Nepārtikas preču mazumtirdzniecības apmēri, neieskaitot autodegvielas mazumtirdzniecību, palielinājās par 0,3%, bet autodegvielas mazumtirdzniecībā bija kāpums par 0,2%.

Salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, būtiskākais apgrozījuma pieaugums bija kultūras preču un atpūtai paredzēto preču mazumtirdzniecībā - par 12,9% un apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā - par 4,6%. Lielākais apgrozījuma kritums bija nespecializētajos veikalos, kur pārsvarā pārdod nepārtikas preces, - par 4,8% un mazumtirdzniecībā stendos un tirgos - par 3,2%.

2024.gada maijā, salīdzinot ar aprīli, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, pieauga par 7,1%.

https://infogram.com/mazumtirdznieciba-latvija-1g3qnmxzndzj2lw?live

  • LETA