Publicēta: 13:16 23. maijs, 2023

Ražotājcenas Latvijas rūpniecībā aprīlī pieaugušas par 11,3%

Rīga, 23.maijs, LETA. Latvijas rūpniecībā vidējais ražotājcenu līmenis šogad aprīlī, salīdzinot ar 2022.gada aprīli, pieaudzis par 11,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis gada laikā pieaudzis par 22%, bet eksportētajai produkcijai - par 1%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas gada laikā palielinājušās par 2,3%, savukārt eksportam uz ārpus eirozonas valstīm cenu līmenis samazinājies par 0,2%.

Ražotāju cenu līmeni attiecīgajā periodā visvairāk ietekmēja cenu pieaugums elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā; pārtikas produktu ražošanā, kā arī nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā. Pazeminoša ietekme bija cenu samazinājumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā, kā arī ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā.

Savukārt 2023.gada aprīlī, salīdzinot ar martu, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājies par 1,4%.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis mēneša laikā sarucis par 1,9%, bet eksportētajai produkcijai - par 1%. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis mēneša laikā samazinājies par 0,2%, savukārt eksportam uz ārpus eirozonas valstīm - par 1,6%.

Pazeminoša ietekme bija cenu samazinājumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā, elektroenerģijas tirdzniecībā un ražošanā, siltumapgādē un gāzes apgādē.

https://infogram.com/rupniecibas-razotajcenu-izmainas-1grv02g09kzep1x?live

  • LETA