Publicēta: 12:31 6. augusts, 2018

Alus darītavas "Aldaris" apgrozījums pērn pieauga par 2%

Rīga, 6.aug., LETA. Alus darītavas "Aldaris" apgrozījums pagājušajā gadā bija 22,452 miljoni eiro, kas ir par 2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi palielinājās par 57,9% - līdz 5,018 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka pērn kompānijas kopējā realizētā alus tirgus daļa bija 25,4%. Kompānijas pārdošanas apmēri Latvijā 2017.gadā veidoja 41,9 miljonus litru alus, kas ir par 1,2% mazāk nekā iepriekšējā gadā un atspoguļo patlaban valdošo stagnāciju alus nozarē Latvijā. Lielāko daļu no pārdotā apmēra uzņēmums realizēja vietējā tirgū.

Aizvadīto gadu kompānija noslēgusi ar zaudējumiem piecu miljonu eiro apmērā, no kuriem trīs miljonus eiro veidoja zaudējumi no pamatlīdzekļu pārvērtēšanas. 2017.gada kompānijas zaudējumus paredzēts segt no nākamo gadu peļņas, norāda uzņēmuma vadība.

2017.gadā "Aldaris" turpināja strādāt pie uzņēmuma tēla stiprināšanas, jauno produktu ieviešanas tirgū un esošo pozīciju uzlabošanas. "Aldaris" pērn sāka modernizēt bezalkoholisko alus līniju un nomainīja iepakojumu, atbilstoši aktuālajām tendencēm un patērētāju pieprasījumam.

Kompānijas vadība uzsver, ka "Aldaris" aizvadīto gadu ir noslēdzis ar bezalkoholiskā alus kategorijas ievērojamu pieaugumu. Vasaras sezonai sākoties, "Aldaris" kā jaunumu prezentēja bezalkoholisko lāgera un kviešu alu - gada beigās šī kategorija aizņēma 7% no kopējā pārdotā "Aldara" alus produkcijas apmēra, kas ir ievērojama izaugsme. "Aldaris" turpināja augt arī bezalkoholiskā alus segmentā, aizņemot jau 30% no tirgus un ieņēma tirgus līdera pozīciju. 2017.gadā kompānija turpināja sidra segmenta attīstību un saglabāja līderpozīcijas arī šajā segmentā. Pērn kompānija piedāvāja jaunus produktus arī ne-alus segmentā - "Vichy" zīmola portfelī.

"Aldara" vadības ziņojumā teikts, ka uzņēmuma vadība paredz 2018.gadā nedaudz augstākus pārdošanas apmērus nekā 2017.gadā.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2016.gadā "Aldaris" strādāja ar 22,022 miljona eiro apgrozījumu un 3,178 miljona eiro zaudējumiem.

"Aldaris" ir Dānijas alus ražotāja "Carlsberg" grupas uzņēmums. "Carlsberg" kontrolē uzņēmumu "Baltic Beverages Holding". "Aldaris" nodarbina apmēram 200 darbinieku.

  • LETA