Šodien svarīgākais
Eksperts: Šogad Latvijas ekonomika var augt straujāk par prognozētajiem 3,7%
Publicēta: 11:35 05.10.2017.

Rīga, 5.okt., LETA. Šogad Latvijas ekonomika var augt straujāk par prognozētajiem 3,7%, šodien preses konferencē sacīja Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) loceklis, ekonomists Mārtiņš Kazāks.

Viņš norādīja, ka patlaban Latvijas ekonomikā valda "diezgan patīkama sajūta", jo ekonomika aug, atsevišķās nozarēs pat necerēti labi, piemēram, eksportējošajās nozarēs, apstrādes rūpniecībā, mazumtirdzniecībā, tāpat atkopušās investīcijas.

"FDP ir apstiprinājusi Finanšu ministrijas (FM) makroekonomiskās prognozes, kas paredz iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugumu šogad 3,7% apmērā, tomēr esošās tendences liecina, ka izaugsme būs būtiski virs prognozētā," atzina Kazāks.

Tajā pašā laikā ekonomists atzina, ka patlaban ekonomika neaug tik strauji kā pirmskrīzes laikā, tāpēc nav bažu par ekonomikas pārkaršanu. "Trekno gadu nebūs. Nesapņojiet par tiem," teica eksperts.

Tomēr, ņemot vērā labos ekonomikas izaugsmes rādītājus, Kazāks valdībai iesaka veidot piesardzīgāku fiskālo politiku, proti, ekonomiskās izaugsmes laikā būtu jāveido rezerve ekonomiskās lejupslīdes laikam.

"Līdz šim valdības fiskālā disciplīna bija konservatīva, tomēr mēs negribētu, lai valdība nekļūtu pašpietiekama, tāpēc ieteicams veidot rezervi," pauda Kazāks un piebilda, ka valdības lēmums 2019.gadā nevedot fiskālā nodrošinājuma rezervi ir kļūda.

"Saeimas apstiprinātais un prezidenta izsludinātais Fiskālās disciplīnas likums nosaka stingrus fiskālās disciplīnas kritērijus, tāpēc likuma ievērošana ir principa jautājums,” uzsvēra Kazāks.

FDP loceklis arī iesaka valdībai domāt par to, kā nodrošināt ekonomikas potenciāla izaugsmi, ko FM noteikusi 3% apmērā. Tajā pašā laikā Kazāks uzskata, ka gadījumā, ja netiks veiktas strukturālas reformas, ekonomikas potenciālā izaugsme pēc 2020.gada var arī nebūt 3% apmērā, bet gan mazāk.


LETA
05.10.2017.


Meklēšana